Kategoriler
Supplementler

BCAA NEDİR? NERDE VE NE ZAMAN KULLANILIR? BCAA MARKALARI VE FİYATLARI?

BCAA’lar karaciğerde katabolize olmazlar,periferal dokular tarafından alınırlar ve metabolizmaları iskelet kaslarından olur.
Karaciğerde metabolize olmamaları bazı özel durumlarda,stres altında önemli avantajlar sağlar.Bu nedenle iskelet kaslarında en yoğun bulunan amino asitlerdir.
Dolayısıyla BCAA’lar kas gelişiminde çok önemli bir etkiye sahiptir.Aslında, kaslarınız BCAA’lara açtır. Örneğin, tipik bir protein öğününden sonra kaslar
tarafından emilen aminoların %90’ını BCAA’lar oluşturur.BCAA hem yapıcı hemde onarıcı etkileri içerir. Egzersiz sırasında BCAA vucudunuzun büyümesi için
istenilen testesteron kortizol oranını sağlar. BCAA’nın aynı zamanda insülin büyüme hormunu(GH) ve insülin benzeri faktörler(IĞF-1) gibi yapıcı hormonların
salgılanmasına katkıda bulunan etkileri de vardır.Multitech BCAA ‘ nın önemli noktalarından biride kaslardaki protein parçalanmasını önlemesidir.
Çeşitli araştırmalar BCAA’da ki aminoların onarıcı etkiler yarattığını ağır antreman ve diyet sonrasında vücudun kas ağırlığını koruduğunu göstermişlerdir.
Fakat BCAA’lar büyüme ve ağırlığın korunmasıyla da sınırlı değildirler. Diğer aminolardan farklı olarak BCAA’lar uzun süreli egzersizler sırasında bir yakıt olarak okside olurlar.
Yoğun ve uzun süreli egzersizlerde, BCAA’lar alanine-glukoz çevrimi yardımıyla vücudunuzun kan şekeri seviyelerini düzenlerler. Kalori kısıtlaması dönemlerinde BCAA
kullanmak temel ağırlığı korurkern seçici bir biçimde yağın yakılmasını sağlar. Araştırmalar BCAA ların kilo verme döneminde yağ yakımında ve kas kütlesinin artışında önemli rolü olduğunu göstermiştir.
Yarışmaya hazırlanan sporcularda BCAA takviyesi alanların, almayanlara göre çok daha fazla yağ yakımı ve kas kütlesinde artış sağladığı kanıtlanmıştır.

Hangi marka BCAA kullanmanız ve fiyatları ile ilgili bilgi almak için http://www.sertfit.com/urun-kategori/takviyeler/bcaa/ sayfasını ziyaret edip, daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir