Bir sonraki antrenmanınız sizi daha hızlı bir metabolizmaya hazırlayabilir .

Metabolizmanız vücudunuzun içine enerji taşımak için gıda giriş ve çıkışını sağlar. Bazı insanlar diğerlerinden daha hızlı bir metabolizmaya sahiptir.

Metabolizmanızın hızlı veya yavaş olup olmadığını etkileyen bazı şeyler, yaşınız, cinsiyetiniz ve genleriniz gibi kontrol edemediğiniz şeyleri içerir . Bazen halsiz bir tiroid metabolizmanızı azaltabilir. Ama bunun normal olduğunu öğrendikten sonra, hızlandırmak size kalmış. Gerçekten neyin bir fark yaratacağına odaklanın: Egzersiz.

Kas hücreleri çok fazla enerjiye ihtiyaç duyar, bu da çok fazla kalori yakmaları anlamına gelir. Aslında, egzersiz yapmasanız bile, yağ hücrelerinden daha fazla kalori yakarlar.

Yaşlandıkça egzersiz daha da önemli hale gelir. Metabolizmanızı yavaşlatan yaşla birlikte, kas kütlesini kaybedersiniz. Egzersiz bu döngüyü durdurabilir.

Kaslarınızı sık sık şu iki şekilde zorlamanız gerekir:

1. Antrenmanınızı yükseltin. Zumba’da,koşarken ya da aerobik egzersizi yaparken, her türlü kalori yakarsınız. Daha yoğun yaparsanız, vücudunuz daha fazla kalori yakar.

Temel fikir yüksek ve düşük yoğunlukta ileri geri geçiş yapmaktır. Bunu gerçekten zorlaştırmanız lazım, sonra da hızını düşürüp ve tekrar ediyorsun.

Örneğin, 1 dakika boyunca mümkün olduğunca çok sayıda squat yapın ve ardından 2 dakika boyunca yerinizde yürüyün. 15 dakika boyunca bunu tekrarlayın.

2. Ağırlıkları kaldırın. Kas yağdan daha fazla kalori kullandığından, kaslarınızı güçlendirmek, dinlenirken bile sizi daha verimli bir kalori yakıcı makineye dönüştürür.

Haftada iki kez, her büyük kas grubuna (karın, kol , göğüs, bacak) 12 ila 15 tekrarlı bir veya iki set yapın .

Metabolizmanıza yardım etmekten daha fazlasını yapacaksınız. Bu durumdan kalbiniz , kemikleriniz ve hatta ruhunuz yararlanacaktır.