Kategoriler
Supplementler Vücut Geliştirme

KAS KÜTLENİZİ ARTTIRMAYA YÖNELİK TAKVİYELER

Egzersizin önemli bir yararı kas ve güç kazanmaktır. Sağlıklı bir kas miktarına sahip olmak, egzersiz ve günlük yaşamda elinizden gelenin en iyisini yapmanıza olanak sağlar.

Maksimum kas kazancı için üç ana kriter karşılanmalıdır: yaktığınızdan daha fazla kalori yemek, parçaladığınızdan daha fazla protein tüketmek ve kaslarınıza zorlayıcı bir egzersiz programı uygulamak.

Diyet takviyesi almadan tüm bu kriterleri yerine getirmek mümkün olsa da, bazı takviyeler hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Aşağıda listelenen 5ek ürün egzersiz programınızla daha fazla kas kazanmanıza yardımcı olabilir.

1. Kreatin

Kreatin, vücudunuzda doğal olarak üretilen bir moleküldür. Kaslarınız ve diğer dokularınız için enerji sağlar.

Bununla birlikte, onu bir diyet takviyesi olarak almak, kas kreatin içeriğini normal seviyelerinin ötesinde% 40’a kadar artırabilir.

Bu kas hücreleri ve egzersiz performansını etkiler, kas kazancını arttırır. Aslında, çok sayıda araştırma kreatinin kas gücünü artırdığını göstermektedir.

Eğer kas kazanmaya çalışıyorsan, bu iyi bir haber. Daha fazla güç, egzersiz sırasında daha iyi performans göstermenizi sağlar ve zamanla kas kütlesinde daha büyük artışlara yol açar.

Kreatin ayrıca kas hücrelerinizde su içeriğini artırabilir. Bu, kas hücrelerinizin hafifçe şişmesine ve kas büyümesi için sinyaller üretmesine neden olabilir.

Ayrıca, bu takviye, IGF-1 gibi kas büyümesinde rol oynayan hormon seviyelerini artırabilir. Ayrıca, bazı araştırmalar kreatinin proteinlerinizin kaslarınızdaki parçalanmasını azaltabileceğini göstermektedir.

Kreatin de yoğun bir şekilde incelenmiştir ve olağanüstü bir güvenlik profiline sahiptir.

Kas kazanmanıza yardımcı olacak bir takviye arıyorsanız, önce KREATİN düşünün .

Kreatin takviyeleri için online alışveriş yapabilirsiniz.

2. Protein Takviyeleri

Yeterli protein almak, kas kazanmak için çok önemlidir.

Spesifik olarak, kas kazanmak için, vücudunuzun doğal süreçlerden ayırdığından daha fazla protein tüketmeniz gerekir.

İhtiyacınız olan tüm proteini protein yönünden zengin yiyeceklerden elde etmek mümkün olsa da, bazı insanlar bunu yapmakta zorlanıyor.

Mevcut birçok farklı protein takviyesi vardır, ancak en popüler bazıları peynir altı suyu, kazein ve soya proteinidir. Diğer protein takviyeleri, yumurta, sığır eti, tavuk veya diğer kaynaklardan izole edilmiş protein içerir.

Araştırmalar, takviyeler yoluyla ekstra protein eklenmesinin, egzersiz yapan kişilerde ekstra karbonhidrat eklemekten biraz daha fazla kas kazanmasına neden olduğunu göstermektedir.

Ancak, normal diyetlerinde yeterli miktarda protein almayan insanlar için bu etkiler muhtemelen en büyüktür.

Aslında, bazı araştırmalar, çok yüksek miktarda protein takviyesi tüketmenin, eğer zaten yüksek proteinli bir diyet uygularsanız, kası artırmaya yardımcı olmadığını göstermektedir.

Birçok insan günlük ne kadar protein tüketeceğini merak ediyor . Kas kazanmaya çalışan aktif bir bireyseniz, kilo başına 0.5-0.9 gram protein (kg başına 1.2-2.0 gram) vücut ağırlığı en iyi olabilir.

Protein takvileri için online alışveriş yapabilirsiniz.

3. Weight Gainers

Kilo artırıcılar, daha fazla kalori ve protein almanıza yardımcı olmak için tasarlanmış takviyelerdir. Genellikle kas kazanmak için mücadele eden kişiler tarafından kullanılır.

Bazı insanlar büyük miktarda kalori tüketirken ve ağırlık kaldırırken bile kas elde etmekte zorlanırlar.

Kilo alımı takviyelerinin kalori içeriği değişmekle birlikte, porsiyon başına 1.000’den fazla kalori içermeleri nadir değildir.

Birçok insan bu kalorilerin proteinden geldiğini düşünüyor çünkü kas geliştirme açısından çok önemli. Ancak, kalorilerin çoğu aslında karbonhidratlardan geliyor.

Bu yüksek kalorili besin takviyeleri için genellikle 75–300 gram karbonhidrat ve 20-60 gram protein bulunur.

Bu ürünler daha fazla kalori tüketmenize yardımcı olabilirken, kilo alma takviyesi konusunda büyülü bir şey olmadığını fark etmek önemlidir.

Fiziksel olarak inaktif erişkinlerde yapılan bazı araştırmalar, sert bir şekilde artan kalorilerin yeterli protein yediğiniz sürece kas gibi yağsız kütlenin artabileceğini göstermiştir.

Bununla birlikte, yetişkinlere ağırlık verilmiş eğitimlerde yapılan araştırmalar, kilo alma takviyesi almanın yağsız kitlenin arttırılmasında etkili olmayabileceğini göstermiştir.

Genel olarak, kilo vericiler, yalnızca yeterli miktarda yiyecek yemeye zorlanıyorsanız ve daha fazla gerçek yiyecek yemekten ziyade kilo almayı içmeyi daha kolay buluyorsanız önerilir.

Gainer takviyeleri için online alışveriş yapabilirsiniz.

4. Beta-Alanin

Beta-alanin , yorgunluğu azaltan ve egzersiz performansını artırabilen bir amino asittir.

Ek olarak, bir egzersiz programı izliyorsanız beta alanin kas kütlesini artırmaya yardımcı olabilir.

Bir çalışma, sekiz hafta boyunca günde 4 gram beta alanin almanın yağsız vücut kitlesini üniversite güreşçilerinde ve futbol oyuncularında plasebodan daha fazla arttırdığını gösterdi.

Başka bir çalışmada, altı haftalık, yüksek yoğunluklu aralıklı bir antrenman programına beta alanin takviyesi eklenmesinin yağsız vücut kitlesini plaseboya göre yaklaşık  (0.45 kg) arttırdığı bildirildi.

Beta-alanin ve kas kazancı hakkında daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulurken, bu ek bir egzersiz programı ile birleştirildiğinde kas kazanımını desteklemeye yardımcı olabilir.

Beta-alanin takviyeleri için online alışveriş yapabilirsiniz.

5. Dallanmış Zincirli Amino Asitler (BCAA)

Dallanmış zincirli amino asitler (BCAA’lar) üç ayrı amino asitten oluşur: lösin, izolösin ve valin.

Çoğu protein kaynağında, özellikle et, kümes hayvanları, yumurta, mandıra ve balık gibi hayvansal kökenli olanlarda bulunurlar.

BCAA’lar kas gelişimi için kritik öneme sahiptir ve kaslarınızdaki amino asitlerin yaklaşık% 14’ünü oluşturur.

Hemen hemen herkes BCAA’ları her gün yiyeceklerden tüketir, ancak BCAA’ları ek olarak almak da çok popülerdir.

Küçük bir araştırma, BCAA’ların bir plaseboya kıyasla kas kazancını artırabileceğini veya kas kaybını azaltabileceğini göstermiştir.

Bununla birlikte, diğer araştırmalar, bir egzersiz programını izleyenlerde BCAA’ların daha fazla kas kazancı üretmeyebileceğini göstermektedir.

BCAA takviyelerinin sadece diyetinizde yeterince yüksek kaliteli protein tüketmediğiniz takdirde size fayda sağlayabileceği muhtemeldir.

Diyetiniz yetersizse faydalı olsalar da, BCAA’ların kas kazanımı için bir tamamlayıcı madde olarak önerilmesinden önce daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulur.

BCAA takviyeleri için online alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir