SUPPLEMENT NEDİR? SUPPLEMENT KULLANMALIMIYIM?

Supplement Nedir?

Supplement takviyeleri, beslenmenize ek gıda oluşturmak için kullanılır. Supplament takviyeleri hap, kapsül, toz, jel veya sıvı formunda olabilir. Vitaminler, mineraller, lifler, amino asitler, şifalı bitkiler veya diğer bitkiler veya enzimler içerebilirler . Bazı supplementler yiyecek ve içeceklere karıştırılarak kullanılabikir.

Supplement kullamalı mıyım?

Sağlıklı ve ihtiyacınız olan besinleri yiyerek, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı insanlar günlük beslenmelerinde yeterli miktarda vitamin ve mineral almazlar ve ek supplamentler tavsiye edilebilir. Supplementler günlük beslenmenizde eksik olabilecek besinleri sağlayabilir. Bunun için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Herhangi bir takviye almadan önce bir uzmanla görüşün. Bazı takviyeler, daha önce almış olduğunuz ilaçların çalışma şeklini değiştirebilir. Uzman kişi tarafından önerilen markayı aldığınızdan ve yönlendirdiği şekilde kullandığınızdan emin olun.

Bir supplement takviyesine ihtiyacınız olup olmadığını merak ediyor musunuz? Kendinize neden supplement takviyesi almak isteyebileceğinizi düşündüğünüzü sorun.Yeterli miktarda besin alabiliyor musunuz? Bir arkadaş, bir spor hocası ya da bir reklam mı kullanmanı önerdi? Bazı dergilerde, internette veya TV’de supplement reklamları, bu takviyeleri daha iyi hissetmeniz, sizi daha formda göstermek, hatta kasların daha iyi gelişeceğine, antrenmanlarınızı daha verimli ve güçlü yapacağınıza, testosteronunuzu daha fazla arttıracağına dair sözler veriyor. Bununla ilgili SERTFİT olarak yayınladığım hangi supplement leri nasıl ve ne zaman kullanmalıyız? adlı makalemden inceleyebilirsiniz.

 

Yorum Yap