Kategoriler
Antrenman Fitness Genel Sağlık

YAZ AYLARINDA FİT OLMANIZI SAĞLAYACAK EGZERSİZLER

Yaz sıcağının bu yıl seni kanepenin üzerinde tutmasına izin verme! Plajda cesurca dolaşmak mı istiyorsun?, Tüm gözler üzerinde mi olsun istiyorsun? Ozaman bu egzersizler tam senin istediğin gibi.

Başlamak için tek yapman gereken istemek. Günün istediğin bir saatinde spor salonuna gerek olmadan istediğin her yerde yapabileceğin egzersizlere hazırsan detaylar aşağıda ;

1 – BURPES :

Klasik burpee, yaz antrenman rutini için harika bir tamamlayıcıdır. Bu egzersiz  tüm vücudunuzu çalıştıracak ve sonuç olarak baştan ayağa daha güçlü hissedeceksiniz!

İlk olarak, ayağınızla kalça mesafesini birbirinden uzakta durarak başlayın. Sonra çömelip ellerini düz bir şekilde ayağınızın dış tarafındaki yere koyun. Bunu yapmak için dizlerinizi bükmeniz gerekirse, sorun yok! Şimdi, sizi dengede tutmak için kollarınızı kullanın, bacaklarınızı arkanızdan çekin, böylece bacaklarınız tamamen açılmış ve ayak parmaklarınız yere değecek şekilde inin. Bu, vücudunuzu baştan ayağa düz bir çizgi oluşturacak şekilde şınav pozisyonuna getirecektir.

Şınav pozisyonuna geldikten sonra, ayaklarınızı ellerinizin yanındaki ileri konuma geri getirerek çekirdek kaslarınızı bağlayın. Ayaklarınız yere geri dikildiğinde, zeminden doğruca zıplayın ve tavana dokunuyormuş gibi yukarıdan kollarınızı yukarı kaldırın.  Arada 30 saniyelik dinlenme ile 5-10 tekrarlık üç set yapmayı deneyin.

2 -STATIONARY CYCLING :

İhtiyacınız tek şey sabit bir bisiklet. Evinizde , iş yerinizde , spor salonunda yada parkta başlarken kabaca 10 ila 20 dakika sürmeyi ve zaman içinde 30 dakikalık bir sürüş yapmayı deneyin.

3 -WALKING LUNGES :

Bu, hemen hemen her yerde yapabileceğiniz bir harekettir; bu evde egzersiz yapmak istediğiniz  veya spor salonuna gidemediğiniz günlerde bile yaz egzersiz programınıza uymak için harikadır  .

Ayaklarınızı omuz genişliğinde birbirinden ayrı olarak dik durarak başlayın. Sağ bacağınızla ileriye doğru büyük bir adım atın ve ardından sol bacağınızı bükün, böylece her iki diz 90 derece açıyla kabaca dönebilir. Sol bacağınızı başlangıç ​​pozisyonuna getirmek için sağ ayağınıza sertçe bastırın. Hareketi sol bacağınız öne gelecek şekilde tekrarlayın ve sanki yürüyüşte gibi bacakları değiştirmeye devam edin. Her bacağınıza 10 yürüyüş  üç set yapmayı deneyin ve her set arasında 30 saniyelik bir mola verin.

4 -TIME ON THE TREADMILL :

Bir  koşu bandı antrenmanı  basit ve sıkıcı olmak zorunda değildir! Antrenmanınız boyunca eğimi ve hızı ayarlayarak eğlenceli hale getirebilirsiniz! Bir seferde üç dakika boyunca koşmak ve yürümek arasında geçişler yapmayı deneyin – bu aralıklı egzersiz şekli kalp atışlarınızı hızlandırabilir (ve işleri ilginç tutar).

Eğer koşu bandınız yoksa da hiç dert etmeyin. Sahilde , ormanda dilediğiniz ve istediğiniz her yerde 30dk lık bir zaman koşmak için yeterli olacaktır.

Her zaman olduğu gibi, herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce bir doktora veya uzmana danışın. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir